« ارکان زندگی انسانی!سردار سردار سردار! »

تفاوت شهید با زنده ها و مرده ها!

نوشته شده توسطصداقت...! 21ام دی, 1398

*چرا فاطمیه و مراسم و…؟  جا دارد هر سال چندین بار دور هم جمع شویم و مطلبی را به خود یادآوری کنیم. راهی که قرار است اهل بیت علیهم السلام و قرآن به ما نشان دهند مخصوصا در این دوره آخر الزمان و  تنها راه سعادت ماست یاد آوری کنیم. قرآن می گوید: یهدی للتی هی اقوم…

*اقوم از ماده قیام ضد قعود/ وقتی ایستاده ایم مسلط تریم به کار تا نشسته و خوابیده. اگر برویم درب خانه قرآن و اهل بیت ما را راهنمایی به راهی می کنند که سوار بر کارمان باشیم.

* این راه اقوم کجاست؟ چه چیزی قرار است نصیبمان شود؟ حرف ها زده شده است. ولی یکی از مفسرین بیانی دارند. اگر انسان در این راه قرار گرفت رهاورد آن یک کلمه بیشتر نیست. همه آنچه خدا برای ما تدارک دیده برای تحقق همین یک کلمه است. و آن کلمه ای که بناست ما آدمیزاد به عنوان موجود زنده  عاقل متفکر آن مهمترین امتیازی که ما آدم ها داریم در این راه محقق می شود. آن امتیاز ما چیست؟ حرف زدن؟ نه. فکر کردن؟نه. مهترین امتیاز ما انسان ها این است که  دارای یک حیات و زندگی مخصوص به خود هستیم بقیه ندارند

*حیات و زندگی سه نوع است: حیات نباتی  گل و گیاه و درخت  رشد دارند اما روح ندارند.  حیات حیوانی: بسیاری از موجودات بری بحری هوایی و… روح دارند اما زندگی از طریق غریزه هاو امیال  اما خدا ما را صاحب اندیشه و عقل آفریده چکار قرار است با ما بکند؟ اگر کسی این را فهمید می شود شهید سلیمانی خرازی کاظمی و… بنده من اگر حجت باطن دادم به نام عقل و اندیشه و حجت خارجی به نام پیامبر همه چیز برای این است که حیات انسانی پیدا کنی. خدا با ما غیر از این یک کلمه حرف دیگری نزده است.

*حیات انسانی یعنی استعداد ها و قابلیت های انسانی شما شکوفا شود. این 4 روز دنیا را با انسانیت زندگی کنی. همه چیز برای همین است.

*در نهج البلاغه داریم: خیلی ها صورت انسان دارند ولی در باطن هنوز حیوان هستند.

*بزرگترین فلسفه بعثت این است: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ…انفال/ 24  بندگان مومن من، منِ خدا و این پیامبرم و… شما را دعوت کرده اند، با فکر و قلب و عمل لبیک بگو من خدا هم شما را زنده می کنم. حیات همه جانبه به شما می دهم.

*بزرگترین بحران زندگی بشر امروز بحران انسانیت است. بشر دارد از انسانیت دور می شود.

*شهید مطهری:  اصل انسانیت دردمند بودن است. اگر هر کس به فکر خودش و منفعتش باشد نماز بخواند گریه کند روزه بگیرد و… الهی نشده ای.منفعت پرستی و خود پرستی و تن پرستی مبنای مکتب غرب است نه مکتب الهی

* انسانیت درجات مختلفی دارد. در کل عالم خلقت از جنس زنان فقط یک زن رسیده به بالاترین درجه انسانیت و شده انسان کامل: حضرت زهرا سلام الله علیهاست.ما انسیه هستیم فقط، ولی او حوراء انسیه است.

*سدیر صیرفی رفت نزد امام صادق علیه السلام: من مادر شما را خیلی دوست دارم میشه جمله ای بگین معرفت و محبت من به مادر شما زیاد شود، فرمود از پیامبر می گویم: حضرت رفت بالای منبر و فرمود: آیا دختر من فاطمه را می شناسید. گفتند: خدا و پیامبرش بهتر می دانند. [پیامبر جمله ای گفت که هیچ کس حقیقت آن را جز خود پیامبر علیه السلام و علی علیه السلام نفهمیده است]یا ایها الناس ان الله خلق نور فاطمه ابنتی قبل ان یخلق الارض و السماء من نور عظمته(از نور عظمت خود آفرید قبل از خلق آسمان ها و زمین). یکی پرسید: فلیست هی انسیه؟ قال فاطمه حوراء انسیه حوریه ای است که به شکل بشر در آمده. موجودی عرشی و ملکوتی که به شکل بشر که ما بتوانیم ببینیمش و … یکی دیگر پرسید: فاین کانت فاطمه؟ کجا زندگی می کرد؟ قال: کانت فی حقه من نور تحت ساق العرش در حاله ای از نور در سایه عرش . یکی پرسید: فما اکلت و ما شربت؟ غذاش چی بود؟ چی می نوشید؟ غذاش معجونی بود از 4 چیز که هرکس آن را بنوشد این قدر قدرت می گیرد که تا عرش می تواند پرواز کند التسبیح (سبحان الله) التحمید(الحمدلله) التهلیل(لا اله الا الله) تکبیر(الله اکبر) تسبیحات اربعه غذا و خورش مادر ما در عرش بوده و شده تسبیحات اربعه نماز ما تا ما را به معراج ببرد.

* شاهد؟ شاهد اینکه خیلی ها در این دنیا رسیدند به حیات انسانی

خدا در مورد شهدا در قرآن چه می گوید؟: وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْيَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ.. بندگان خدا، مومنین، آنانی که در راه خدا شهید می شوند حتی فکرش به سرتان نیاید که مرده اند، زنده اند حیات دارند از روزی های ویژه خدا استفاده می کنند. از فضل خدا خشنودند. چه حیاتی دارند؟

شهدا 3 نوع حیات دارند : حیات برزخی ویژه،  حیات محشری. بالاترین حیاتشان چیست؟ حیات ولایی : نه تنها زنده اند و در صحنه زندگی ما حضور دارند بلکه به اذن خدا بر ما ولایت دارند. در زندگی ما تصرف می کنند. خدا زندگی ما را در مشت شهدا قرار داده است. چرا این قدر تاکید شده دنبالشان برویم؟ تا از آنچه نصیب آنها شد به ما هم بدهند.

* به خدا در حماقت ترامپ قمار باز همین بس که این حرف ها را نمی فهمد. قرآن میگوید اینها زنده اند فکر نکنید مرده اند. اگر می فهمید این کار را می کرد؟ نه! چون این آقا را از این قالب محدود تن خارج کرد و میدان عمل او وسعت پیدا کرد.

* مرده کیست؟ نه تاثیر دارد نه تأثّر. اثر ندارد موثر نیست. کاری از او بر نمی آید. با مرگ عادی می میریم. ولی شهدا روزی ویژه دارند اثرشان بیشتر می شود. احمق ها اینها را نمی فهمند.

* معنای شهادت چیست؟ به اذن خدا با روح بلند و آزاد، نه تنها در کنار ما حضور دارند بلکه دستگیر هم هستند. شما را یاری می کند نصرت می دهد روحیه می دهد دردهایتان را دوا می کند. به بهشت و خدا راهنمایی می کند نورانی می کند و…علت اینکه با این همه گناه در جامعه ما، در لجن غرق نشده ایم وجود همین شهداست.

*خون شهدا تطهیر می کند. بعضی چیزها را باید خون شهید پاک کند. و آن وجود ناپاک دشمنان خداست.

* ما باید از شهدا درس انسانیت بگیریم.

* با شهید قاسم سلیمانی از نزدیک آشنا هستم. شهید قاسم سلیمانی دوتا چیز را به عنوان یک انسان با هم ترکیب کرده بود: فولاد- در برابر دشمنان خدا- و ابریشم - در برابر مردم- در طول این سال ها از ایشان یک چیز فهمیده ام و آن اینکه ایشان یک انسان به تمام معنا بود.

 

دانلود صوت کامل مراسم

سید ابراهیم حسینی اراکی/ شنیده و نکته برداری شده توسط مدیر وبلاگ/ / 20 دی 1398

آراي كاربران براي اين مطلب
5 ستاره:
 
(1)
4 ستاره:
 
(0)
3 ستاره:
 
(0)
2 ستاره:
 
(0)
1 ستاره:
 
(0)
1 رأی
ميانگين آراي اين مطلب:
5.0 stars
(5.0)
نظر از: مهتاب [عضو] 
مهتاب
5 stars

سلام
متن عالی بود و مستند و بسیار جالب
خصوصا نکات مربوط به خلقت ام ابیها و حیات و زندگی شهدا

اجر شما با سید و سالار شهیدان
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

از وبلاگ ما بازدید فرمایید
http://najhlestan.kowsarblog.ir

1398/11/01 @ 16:04


فرم در حال بارگذاری ...